5 návyků, které zabíjí vaši produktivitu

Tolik věcí a tak málo času – také máte pocit, že o vaši pozornost soupeří asi milion věcí? Emaily, úkoly, schůzky, rodina, dům, zahrada, přátelé… lze to stihnout všechno? A je snaha „stihnout všechno“ dobrá? Taková snaha vede totiž zpravidla k návykům, které vám ve výsledku zabrání udělat to, co jste chtěli.

O které návyky se jedná?

  1. Chci udělat co nejvíc – vidíte okolo sebe lidi, kteří běhají z místa na místo, jsou nervózní, v práci sráví 10 a více hodin, pijí hektolitry kávy a nemají ani čas zastavit se, aby se nadýchli? Vy se zastavte – uvědomte si, že většina úkolů, které během dne děláte, není zas tak důležitá… vyberte si proto 2-3, na které v daný den zaměříte svoji pozornost. Když je stihnete a zbyde vám čas, výborně, můžete se pustit do dalších.
  2. Improvizujete – vždy není čas na to, všechno zcela připravit. Pokud ale děláte věci bez přípravy, dříve nebo později se vám stane, že vás více času bude stát dát do pořádku to, co způsobila improvizace, než kdybyste věnovali o trochu více času přípravě.
  3. Nenechávejte si žádný čas pro sebe – častým omylem je, že úspěšní lidé pracují od rána do večera a nemají čas na zábavu a svoje koníčky. Opak je pravdou, pokud chce být kreativní a výkonní, umožňuje vám trávení času jiným způsobem odlišný pohled na věci a možnosti jejich řešení.
  4. Vynechání oběda – vynechání jídla znamená pokles vaší energie a schopnosti se soustředit. Vynechání jídla způsobuje „chuť na něco“, což potom doháníte sladkostmi nebo jiným nekvalitním, rychlým, jídlem.
  5. Snaha řídit všechno – mikromanagement je častým problémem pro perfekcionisty, kteří chtějí mít všechno uděláno podle nich. Snaží se dohlížet na ostatní místo toho, aby nechali ostatní udělat věci jejich vlastním, efektivním způsobem. To mimořádným způsobem snižuje motivaci ostatních a vytváří konflikty na pracovišti.

Celý článek si můžete přečíst zde.

Přečtěte si také další články na našem webu.

Mgr. Jakub Nosek, MBA, ACC (nosek@yes4grow.cz) je business mentor a management konzultant s téměř 16 lety zkušeností v oblasti poskytování služeb zaměřených na výkon, rozvoj a zvyšování efektivity jednotlivců i firem. Je zaměřen na rozvoj společností, zvýšení efektivity a motivaci pracovníků. Je aktivním účastníkem (poradcem, mentorem, porotcem) v různých akcelerátorech, start-up soutěžích a dalších programech podporujících rozvoj nových projektů a také hodnotitelem mnoha dotačních programů v České republice i Evropské unii.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *