Netrvejte na dokonalosti – nejvíce se naučíte z chyb

Dnešní doba je rychlá a zaměřená na (bezchybný) výkon. Je dobré uvědomit si, že nejsme počítače, jen lidi… a jako lidi máme právo na chybu. Toto uvědomění vás zbaví výrazné části stresu. Nepeskujte sami sebe, svoje blízké ani kolegy v práci za to, že udělají nějakou chybu (pokud je to samozřejmě v rozumné míře).

Chyby mohou být pozitivní v případě, že se z nich dokážete poučit. Mohou vám dokonce otevřít obzory někam, kam byste se nikdy nedostali. Obecně lze konstatovat, že 85% správnost toho, co děláte něco, co je běžné, standardní a dobré. Vzpomeňte si na známé pravidlo 80:20.

Přečtete si více v tomto článku, který je sice zaměřen na děti, ale určitě se z něj poučíte i vy 🙂

Přečtěte si také další články na našem webu.

Mgr. Jakub Nosek, MBA, ACC (nosek@yes4grow.cz) je business mentor a management konzultant s téměř 16 lety zkušeností v oblasti poskytování služeb zaměřených na výkon, rozvoj a zvyšování efektivity jednotlivců i firem. Je zaměřen na rozvoj společností, zvýšení efektivity a motivaci pracovníků. Je aktivním účastníkem (poradcem, mentorem, porotcem) v různých akcelerátorech, start-up soutěžích a dalších programech podporujících rozvoj nových projektů a také hodnotitelem mnoha dotačních programů v České republice i Evropské unii.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *