Proč byste měli okamžitě místo WhatsAppu používat Signal nebo Telegram

WhatsApp a Facebook Messenger jsou v dnešní době pravděpodobně nejvíce používánými “kecálky”. Málo lidí si ale uvědomuje, co se děje se zprávami, které si posílajé přes tuto platformu. WhatsApp byl koupen Facebookem za velké peníze – je proto zcela jasné, že to nebylo jen tak a Facebook bude chtít získat svoje peníze zpět. Facebook zpracovává zprávy, které přejdou přes všechny platformy, které vlastní, kombinuje je v jedné velké databázi. Z toho, co si s ostatními píšete, o vás Facebook ví velmi mnoho – na základě toho vám nabízí další lidi jako přátelé, nabízí produkty, události a místa.

Scénář velkého bratra se pomalu naplňuje, za chvíli budou datoví specialisté vědět o vás, vašich preferencích víc věcí a dříve než vy samotní. Čínský “sociální profil” je příkladem zneužití osobních dat jako mocenského nástroje. Co tedy můžete dělat?

V současné době existují další desítky “kecálků” – dva z nich Telegram a Signal nabízí omezení možnosti zpracování zpráv, které v jejich rámci pošlete. Nejpodstatnější je to, že zde existuje šifrování zprávy mezi adresátem a příjemcem, takže ani provozovatel služby neví, co je obsahem.

Podrobnější informace najdete v článku zde.

Přečtěte si také další články na našem webu.

Mgr. Jakub Nosek, MBA, ACC (nosek@yes4grow.cz) je business mentor a management konzultant s téměř 16 lety zkušeností v oblasti poskytování služeb zaměřených na výkon, rozvoj a zvyšování efektivity jednotlivců i firem. Je zaměřen na rozvoj společností, zvýšení efektivity a motivaci pracovníků. Je aktivním účastníkem (poradcem, mentorem, porotcem) v různých akcelerátorech, start-up soutěžích a dalších programech podporujících rozvoj nových projektů a také hodnotitelem mnoha dotačních programů v České republice i Evropské unii.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *