Sebekoučování k tomu, co chcete dosáhnout (za 10 minut denně)

Autor v článku nabízí zajímavou a časově efektivní metodu, která může nahradit koučování, provázet vás a usměrňovat dosažení toho, co chcete.

Metoda je založena na tom, že každý večer provedete “zpytování svědomí“, kde si položíte dva typy otázek:

  • pozitivní – Co mě dnes potěšilo? Co se mi povedlo? Co jsem udělal pro dosažení svých cílů?
  • kritické – “Co mě dnes rozčílilo? Co se mi nepovedlo? Co jsem měl udělat a neudělal?

Cílem “zpytování svědomí” je udělat reflexi svého dne, nikoliv hodnotit. Následujícím krokem je, že si na další den uložíte 1-3 úkoly – ty vám pomohou se navrátit na vaši cestu nebo lépe zacílit svoje aktivity. Tyto úkoly nechte “pracovat” přes noc a ráno se k nim vraťte – jsou tyto úkoly v souladu s tím, co chci dosáhnout? Chci je mírně změnit? Napadlo mě něco jiného? Upravte je dle potřeby a až teď finalizujete nejvýše 3 úkoly na váš nový den.

Autor ve svém článku (zde) metodu dále podrobněji rozebírá a popisuje, proč by měla/mohla být účinná.

Přečtěte si také další články na našem webu.

Mgr. Jakub Nosek, MBA, ACC (nosek@yes4grow.cz) je business mentor a management konzultant s téměř 16 lety zkušeností v oblasti poskytování služeb zaměřených na výkon, rozvoj a zvyšování efektivity jednotlivců i firem. Je zaměřen na rozvoj společností, zvýšení efektivity a motivaci pracovníků. Je aktivním účastníkem (poradcem, mentorem, porotcem) v různých akcelerátorech, start-up soutěžích a dalších programech podporujících rozvoj nových projektů a také hodnotitelem mnoha dotačních programů v České republice i Evropské unii.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *