Vymyslete si sami sebe – neuroplasticita udělá zbytek za vás

Jak si zařídit život podle sebe tak, aby vás bavil? Jak být úspěšný? Vymyslete si ho! A použijte neuroplasticitu, aby udělala zbytek za vás…

Jak se to konkrétně dělá? Jiří Charvát vysvětluje, že si nejprve musíte stvořit mentální obraz sama sebe – “vybrat si, kým chceš být – s jakou postavičkou chceš svoji životní hru hrát”. Když nevíte, můžete se inspirovat u lidí, které obdivujete. A pak si cíleně vybírat myšlenky a zkušenosti, které vám pomůžou se stát tím, co chcete.

Platí totiž, že co mozku dáváte, tím se také stáváte. Mozek není zafixován – neustále se mění – říká se tomu neuroplasticita. Podle toho, co do něj pouštíte – vše se do něj okamžitě obtiskne. A to je důvod, proč je tak důležité kontrolovat své myšlenky, to, co si do mozku pouštíte.

Více o tomto tématu si přečtete v tomto článku.

Přečtěte si také další články na našem webu.

Mgr. Jakub Nosek, MBA, ACC (nosek@yes4grow.cz) je business mentor a management konzultant s téměř 16 lety zkušeností v oblasti poskytování služeb zaměřených na výkon, rozvoj a zvyšování efektivity jednotlivců i firem. Je zaměřen na rozvoj společností, zvýšení efektivity a motivaci pracovníků. Je aktivním účastníkem (poradcem, mentorem, porotcem) v různých akcelerátorech, start-up soutěžích a dalších programech podporujících rozvoj nových projektů a také hodnotitelem mnoha dotačních programů v České republice i Evropské unii.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *