Rozhodujete se na základě intuice nebo faktů?

Průzkum ukázal, že dvě třetiny top manažerů dávají při rozhodování přednost intuici před daty. Schopnost rozhodnout (se) je základní manažerská dovednost. Manažeři se rozhodují na základě zkušeností, momentální informovanosti, odhadu budoucího vývoje. Velký význam má ale vztah k riziku, míra kreativity a sebedůvěra jednotlivce.

V současné době je dostupné velké množství informací, které musíme pro naše rozhodnutí zpracovat. Nikdy nevíme, jestli máme informací dost a jestli jsou to ty správné. Proto se nelze divit, že se manažeři snaží používat modely, které jejich rozhodnutí zjednodušují. To ale může být někdy fatální. Jako nadějné se jeví automatizované zpracování a „předpříprava“ velkého množství dat (tzv. datová analytika) která by měla umožnit lepší orientaci v záplavě informací.

Více na toto téma si můžete přečíst v tomto článku.

Přečtěte si také další články na našem webu.

Mgr. Jakub Nosek, MBA, ACC (nosek@yes4grow.cz) je business mentor a management konzultant s téměř 16 lety zkušeností v oblasti poskytování služeb zaměřených na výkon, rozvoj a zvyšování efektivity jednotlivců i firem. Je zaměřen na rozvoj společností, zvýšení efektivity a motivaci pracovníků. Je aktivním účastníkem (poradcem, mentorem, porotcem) v různých akcelerátorech, start-up soutěžích a dalších programech podporujících rozvoj nových projektů a také hodnotitelem mnoha dotačních programů v České republice i Evropské unii.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *