7 důvodů, proč vstávat brzy

V tomto článku vás nechceme přesvědčit, že když budete vstávat v pět ráno, stane se z vás okamžitě miliardář jako např. Bill Gates nebo Elon Musk. Pouze snaha „být úspěšný“ není důvodem k tomu, abyste vstávali každý den brzy. Nicméně návyk vstát každý den včas vám může přinést zajímavé benefity:

  • chcete být lepší než ostatní – nastavíte si určitý návyk a máte dobrý pocit, že jej dokážete dodržovat
  • vstáváte dříve, chodíte spát dříve – když se naučíte nedělat večer zbytečnosti a jít hned do postele, nastavíte si lépe spánkový cyklus a budete odpočatější
  • vyhnete se času, kdy vás ostatní ruší – když se probudí celá vaše rodina, vyžadují vaši pozornost nebo vás prostě ruší ranním provozem. Nemáte tak klid na svoje věci.
  • udělat něco ráno je snadnější než večer – udělat nějakou věc pro sebe ráno, když jste čerstvější, je mnohem lehčí. Máte energii, jste motivovaní a zpravidla vás nikdo neruší.
  • uvědomíte si, jak čas plyne – je snadné promrhat během dne spoustu čas. V ranním klidu si ale uvědomíte, kolik času je 15 minut a co všechno v něm lze stihnout.
  • využijte ranní čas k posunu vpřed – když jste unavení nebo prostě s ostatními jenom „jste“, nemůžete se soustředit a často volný čas promrháte. Z jedné ztracené hodiny se snadno stane ztracený den. Ze dne týden. Z týdne měsíc. Z měsíce rok. Ranní čas, kdy vás nikdo neruší, je ideální k tomu, abyste dělali věci, které vás posouvají dopředu.

Podrobněji o tomto tématu si můžete přečíst v tomto článku.

Přečtěte si také další články na našem webu.

Mgr. Jakub Nosek, MBA, ACC (nosek@yes4grow.cz) je business mentor a management konzultant s téměř 16 lety zkušeností v oblasti poskytování služeb zaměřených na výkon, rozvoj a zvyšování efektivity jednotlivců i firem. Je zaměřen na rozvoj společností, zvýšení efektivity a motivaci pracovníků. Je aktivním účastníkem (poradcem, mentorem, porotcem) v různých akcelerátorech, start-up soutěžích a dalších programech podporujících rozvoj nových projektů a také hodnotitelem mnoha dotačních programů v České republice i Evropské unii.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *